Risk vs ROI

Sistem odanızı ve kritik ekipmanlarınızı sismik olaylardan korumak sistem sürekliliğinin anahtarıdır. Artık sismik olaylar dışında deprem-benzeri terör patlamaları gibi birçok farklı sismik olayla karşı karşıyayız.

Neden Sismik İzolasyon?

Günümüzün bilgi bağımlı çevre ortamında, bilgisayar sistemleri hayatta kalabilmemiz açısından 7/24 hayati önem taşımaktadır. Depremlere ve patlama olaylarına karşı hazırlıklı olmak ve önemli operasyonların devamlılığını sağlamak, depolama ve backup sitelerinde oluşacak gecikmelere ve bozulmalara göre tercih edilen seçenek olmalıdır.

Server kabinetleri ve diğer kritik ekipmanları şok ve titreşim dalgalarına karşı izole etmek, kesinti sürelerini azaltacak/ortadan kaldıracaktır ve bu sayede operasyonun sismik aktivite sırasında ve hemen sonrasında operasyona devam edebilmesini sağlayacaktır. Sismik izolasyon yüksek sismik bölgelerde Sistem odanız için Tier 4 değerlerine ulaşmada kullanılmakta ve önemli parçalardan biri sayılmaktadır.

Hareketsiz Kalmanın Maliyet

Bir sismik olay sonrası kesinti zamanınızın sebep olacağı maliyet nedir? Çalışmalar gösteriyor ki en mütevazi sistem odasının bile çalışmadığı ve/veya kullanıcılarına işlem sağlayamadığı her dakika 8,000$ zarar oluşturmakta. Bunun dışında sisteminizde oluşabilecek bilgi kaybı, ekipman hasarı, çalışan yaralanmaları, ağ hasarları veya altyapınızda oluşabilecek hasarlardan da doğacak zararlar oluşacaktır.

Türkçe