Ball-N-Cone™ Design

Original Ball-N-Cone™ Isolator

NextGen Ball-N-Cone™ Isolator

Piyasa lideri, patentli izolasyon ürünümüzün kalbinde benzersiz Ball-N-Cone bilyeli izolasyon teknolojisi yatmaktadır. Mühendisler ve tasarım profesyonelleri, basit ve fonksiyonel bir metot yaratmanın en zor görev olduğu konusunda hemfikirdirler. Ödüllü “basit ve zarif” Ball-N-Cone izolatörleri hem tasarım hem fonksiyonellik açısından bu durumun çözümüne harika bir örnektir.

BNC izolatörleri, iki birbiri ile denk konik yapılı levhanın aralarında bir çelik bilye bulundurarak ve tüm izolasyon ürünlerimizde farklı form ve ölçülerde kullanılır.

BNC plakaları yerçekimi ile geri gelme tasarımı sayesinde, çelik bilyenin bir levhada eğimin tepesine çıkışı ve aynı anda diğer levhanın bilye üzerinden ters yöne hareketi ile yatak ölçüsünün iki katı kapasitede hareket etmesini sağlar. Bu eğimlerin tasarımı sayesinde de deprem bittikten veya azaldıktan sonra yerçekimi kuvveti sayesinde tekrar bilyelerin merkeze ulaşmasını ve başlangıç pozisyonuna gelmesini sağlar.

Ball-N-Cone sisteminin sahip olduğu tekrar merkezlenme özelliği diğer kaydırma tipindeki izolatörler ile karşılaştırıldığında benzersizdir. Bir kritik server kabineti orijinal konumundan uzaklaştığında, bu güç ve network bağlantı kayıpları anlamına gelir.

Ball-N-Cone sisteminin gelişimi de inanılmazdır. Orijinal izolatörlerimiz dünya çapında binlerce depremde başarı ile yer almaya devam ederken, yeni tasarımlarımız hem daha geniş alan kaplaması ile hem de daha büyük yükteki ekipman ihtiyaçları için üretilmeye başlanmıştır.

 

Yeni Jenerasyon Ball-N-Cone™ İzolator Tanıtım

 

Japonya’da 2011 senesinde meydana gelen “Büyük Doğu Japonya Depremi”nin ardından Worksafe mühendisleri yüksek ölçekli sismik aktivite ve yüksek salınım bölgelerinde kullanmak üzere BNC Sistemi’nin kapasitesinin artırılması gerektiğini fark ettiler. Buna ek olarak bilye sistemleri üzerindeki yeni araştırmamız sayesinde bilye yataklarımızı merkezcil hızlanmaların çoğunu ortadan kaldıran (bu hızlanmalar dikey titreşime neden olmakta) kritik ve hassas ekipmana daha iyi koruma sağlayan, patentli yeni tasarımımıza kavuşturduk.

Yeni jenerasyon izolatörlerimiz 2 benzersiz ölçüde karşınıza çıkıyor. OCTO-Base modüler sistemlerimiz ve AISLE-Base izole edilmiş kapsama sistemlerimiz. Bunlar 15” lik sekizgen çerçeve içerisinde 14” izolatör bulunan, orijinal BNC izolatörlerine oranla %70 hareket kapasitesi sağlayan sistemlerimizdir. Ağır seri izolatör tasarımlarımızda orijinal izolatörlerimizin yük kapasitesini 3’e katlayarak 1130 kg civarlarına çıkarıyor. Yükseklik olarak da yaklaşık 9 cm’lik kompakt bir yüksekliğe sahip oluyor.

Türkçe